Kontenery na śmieci i gruz w Trójmieście i okolicach
Oferujemy wywóz gruzu i innych odpadów w Trójmieście i okolicach. Poza Trójmiastem wywozimy śmieci i gruz w Pruszczu Gdańskim, Kolbudach, Straszynie, Baninie, Jankowie, Bąkowie i innych okolicznych miejscowościach.
Lista miejscowościach wokół Trójmiasta, w których oferujemy wywóz gruzu i śmieci.
Pruszcz Gdański, Kolbudy, Straszyn, Banino, Jankowo, Bąkowo, Otomin, Sulmin, Leźno, Łapino, Przyjaźń, Pępowo, Tuchom, Chwaszczyno, Miszewo, Małkowo, Bielkówko, Rotmanka, Cieplewo, Rusocin, Przejazdowo i inne. W przypadku pytań skontaktuj się z nami.
Ile kosztuje wywóz gruzu lub innych odpadów w Trójmieście?
Trójmiasto jest dosyć dużym obszarem, dlatego w zależności od lokalizacji i typu odpadów cena za wynajem kontenera będzie się różnić. Dodatkowo ważnymi czynnikami są rozmiar kontenera oraz długość wynajmu. Jeśli chcesz poznać cenę wywozu gruzu w Trójmieście, Pruszczu Gdańskim, Straszynie, Kolbudach, Jankowie, Bąkowie czy Baninie wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami.
Wywóz gruzu Trójmiasto – sprawdź jak możemy Ci dodatkowo pomóc.
Jeśli chcesz bardzo szybko pozbyć się swoich śmieci i uważasz, że będziesz w stanie załadować kontener w 30 minut skorzystaj z naszej usługi – załadunek na poczekaniu. Ta usługa ma dodatkowy plus, bo nikt inny nie podrzuci śmieci do kontenera. W przypadku standardowego wynajmu kontener jest udostępniany na kilka dni, ale za dopłatą istnieje możliwość pozostawienia go na dłuższy czas.
Bez względu na to jakie masz potrzeby odnośnie wywozu śmieci w kontenerze – Redskip może Ci w tym pomóc.
Zadzwoń do nas, lub wypełnij formularz na stronie, a otrzymasz do niczego niezobowiązującą wycenę.
Kontener na gruz i inne odpady – Trójmiasto. Masz pytania?
Nie mając pewności jaki wymiar kontenera jest dla Ciebie odpowiedni, zobacz naszą stronę – wymiary kontenerów. Znajdziesz tam ich rozmiary oraz informacje, w jakich przypadkach dany kontener się sprawdzi. Jeśli zastanawiasz się jakie rzeczy możesz wrzucić do kontenera na odpady to odwiedź podstronę porady i informacje. W przypadku kiedy chcesz postawić kontener na drodze publicznej musisz posiadać pozwolenie na zajęcie pasa ruchu. Adresy placówek, które wydają takie zaświadczenia znajdziesz również na wyżej wymienionej podstronie.
Trójmiasto słów kilka..
Trójmiasto obejmuje trzy miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Obszar ten liczy około 740 000 mieszkańców. Wywóz gruzu oferujemy na terenie całego Trójmiasta, jak również jego okolicznych mniejszych miejscowości (np.: w Baninie, Chwaszczynie, Jankowie i innych miejscowościach wymienionych wyżej na tej stronie) oraz w Pruszczu Gdańskim. Dużo więcej informacji na temat Trójmiasta znajdziesz na tej stronie.
-
Rozmiar kontenera
-
Cena*
-
Podstawienie
-
Wynajem (do 7dni)
-
Odbiór
-
Utylizacja
-
4,5m3
-
od 750 zł
-
6,5m3
-
od 1200 zł
-
9m3
-
od 1400 zł
-
20m3
-
od 3000 zł
*Podane ceny są cenami netto. Vat wynosi 8%. Ceny są również zależne od rodzaju odpadów i danej lokalizacji. Ze względu na kilka czynników, najprostszym sposobem na poznanie ceny wywozu gruzu lub śmieci będzie wypełnienie formularza na górze strony lub kontakt telefoniczny.
Wymiary kontenerów
KP5
Kontener KP5 - tzw. piątka, jego główne przeznaczenie to odpady ciężkie takie jak gruz, ziemia itp Dzięki niskim burtom łatwo go tym typem odpadów załadować. Nadaje się również do wywozu śmieci po remoncie czy z budowy.
-
Pojemność
4,5m3
-
Wysokość
0,7m
-
Szerość
1,7m
-
Długość
3,4m
KP7
KP7, czyli potocznie "siódemka". Z dużą dozą prawdopodobieństwa, kątem oka gdzieś go widziałeś/aś. Do spotkania na każdej budowie w kraju. Rozwiązanie uniwersale. Występuje również w wersji tzw zamykanej lub krytej - tzw ma daszek i klapy wrzutowe.
-
Pojemność
6,5m3
-
Wysokość
1,1m
-
Szerość
1,7m
-
Długość
3,4m
KP9
Dosyć popularny przy większych pracach, jak np. opróżnianie sklepów, magazynów itp. Nie nadaje się na odpady ciężkie jak gruz czy ziemia. Jest przeznaczony na odpady lekkie budowlane (bez gruzu itp), folie, tworzywa, kartony, styropian, meble itp.
-
Pojemność
9m3
-
Wysokość
1,55m
-
Szerość
1,8m
-
Długość
3,5m
KP20
KP20 sporych rozmiarów pojemnik z przeznaczeniem tylko na odpady lekkie.
-
Pojemność
20m3
-
Wysokość
1,55m
-
Szerość
2,35m
-
Długość
3,7m
FAQ
Jak to działa?
1. Wycena usługi i ustalenie szczegółów
Wypełnij formularz, zaczynając od wpisania kodu pocztowego na górze strony, albo zadzwoń do nas, aby otrzymać niezobowiązującą wycenę. Aby wszystko ustalić będziemy potrzebować kilka detali: miejsce usługi, data (podstawienia i odbioru) oraz Twoje dane kontaktowe. Na wysłany formularz odpiadamy w ciągu 15-30 minut (od 8:00 do 17:00 pon-pt i od 9:00-13:00 sobota) lub na następny dzień pracujący z samego rana.
2. Płatność
Masz kilka możliwości jeśli chodzi o formę płatności. Po pierwsze płatność gotówką kierowcy przy dostawie kontenera. Druga opcja to płatność przelewem na podstawie proformy – czyli przedpłata (w tej opcji musimy dostać od Ciebie potwierdzenie wykonania przelewu na nasz adres e-mail). Trzecia opcja to płatności poprzez przelewy24.pl – po ustaleniu szczegółów możemy wygenerować link do płatności i przesłać do Ciebie mailem. Czwarta opcja – dotyczy tylko firm, z którymi współpracujemy na stałe – przelew z odroczonym terminem płatności.
3. Podstawiamy kontener
W umówionym wcześniej terminie podstawiamy kontener. Pamiętaj proszę o tym, że w przypadku, gdy ma on stanąć na drodze publicznej potrzebne będzie prawdopodobnie pozwolenie na zajęcie pasa ruchu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na dole strony.
4. Wypełniasz kontener
Teraz jest czas na to, aby wyrzucić do kontenera Twoje śmieci.
5. Odbiór
Odbieramy kontener w ustalonym wcześniej dniu. Jeśli jednak coś się zmieniło i kontener może być odebrany wcześniej lub później daj nam proszę znać. W mailu, który otrzymasz po zamówieniu będzie numer telefonu pod, który możesz zadzwonić.
6. Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług
Chcemy Ci podziękować za skorzystanie z naszych usług. Być może skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o Twoją opinię, bo zależy nam na tym, aby cały czas się rozwijać i udoskonalać naszą usługę. Oczywiście wyrażenie opinii nie jest obowiązkowe, ale z pewnością nam one pomogą i są bardzo mile widziane.
Co jest wliczone w cenę usługi?
Standardowo w cenę usługi wliczone jest podstawienie kontenera, jego postój (standardowo 7 dni kalendarzowych), odbiór kontenera oraz utylizacja odpadów. W niektórych przypadkach jak np: w przypadku wywozu papy kalkulacja wygląda nieco inaczej. Podawane są dwie ceny, pierwsza za samo podstawienie, postój oraz odbiór i druga cena za koszt utylizacji w postaci ceną za tonę, np 600 zł/tona.
Jak szybko możemy podstawić kontener?
Najczęściej standardowym minimum jest podstawienie kontenera następnego dnia roboczego. Natomiast istnieje również możliwość, aby kontener był dostarczony tego samego dnia. Przy ekspresowych zamówieniach prosimy o korzystanie z kontaktu telefonicznego.
Na jak długo można wynająć kontener?
Standardowy czas postoju kontenera to 7 dni kalendarzowych. Natomiast na życzenie istnieją 3 dodatkowe opcje.
- Podstawienie kontenera na jeden dzień – kontener zostanie podstawiony rano i zabrany tego samego dnia późniejszym popołudniem.
- Załadunek na poczekaniu – podstawienie kontenera na 30 min, w tym czasie musi on zostać załadowany.
- Wynajem na dłuższy termin – potrzebujesz kontener na 2 tygodnie, a może 3 lub 4? Też jest taka możliwość, daj znam znać, a my przygotujemy ofertę.
Czy istnieje możliwość zamówienia u was worków na gruz?
Worki na gruz tzw BigBagi oferujemy w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Sopocie i Pruszczu Gdańskim. Posiadamy worki w jednym rozmiarze – 1m3 i ładowności do 1,5 tony.
Co można wrzucić do kontenera, a czego nie można?
Te rzeczy możesz umieścić w kontenerze:
Gruz (cegły, beton, ceramika – mogą być zmieszane)
Ziemię
Odpady remontowe (futryny, drzwi, okna, tynki, tapety, okleiny, płyty kg, folie, styropian itp)
Drewno
Metal
Plastik
Papier, tektura
Odpady zielone (trawa, krzewy, liście, gałęzie, itp)
Odpady ze strychu, garażu, piwnicy itp.
Czego nie można wrzucać do kontenera:
Odpadów komunalnych (są to te śmieci, które najczęściej zbieramy w domu do pojemnika pod zlewem)
Lodówek
Zamrażarek
Baterii i akumulatorów
Odpadów medycznych
Lamp fluorescencyjnych (świetlówek, żarówek energooszczędnych)
Telewizorów
Starych monitorów
Drukarek, kserokopiarek, skanerów
Opon samochodowych
Azbestu
Eternit
Papy (tylko po uprzedniej informacji)
Grupy odpadów – czyli co to jest czysty gruz, czym są odpady po remoncie itd.
Czysty gruz – odpady z cegły, betonu lub ceramiki (bez żadnych innych rzeczy). Sprawdź podstronę wywóz gruzu, aby dowiedzieć się więcej.
Odpady poremontowe/z budowy – folie, futryny, styropian, tapety, tynki, płyty kg itp.
Odpady zielone – trawa, gałęzie, krzaki, drzewa, krzewy.
Śmieci/graty i inne odpady zmieszane – tu można wrzucać np. stare meble, można to mieszać z odpadami po remoncie, budowie czy zielonymi. Jest to pozycja dla osób, które chcą zrobić porządki w piwnicy, garażu, mieszkaniu czy w domu.
Inne – w takim przypadku podaj w dodatkowym okienku jakich odpadów chcesz się pozbyć, czy jest to np: papa, materiały izolacyjne czy może coś jeszcze innego.
Pozwolenie na zajęcie pasa ruchu – kiedy jest potrzebne i jak je zdobyć?
Ze względu, na to, że nie ma możliwości aby takie pozwolenie uzyskać telefonicznie, mailem czy faksem, klient jest zobowiązany takie pozwolenie uzyskać samodzielnie w odpowiednim urzędzie.
Natomiast z chęcią pomożemy Tobie się z tym uporać z tym problemem.
Kiedy takie pozwolenie jest w ogóle potrzebne? W większości przypadków kontenery na gruz i odpady ustawiane są na terenach prywatnych lub wspólnot mieszkaniowych. Jeśli to Ty jesteś właścicielem/lką terenu na którym ma być postawiony kontener, to nie ma żadnego problemu. Jeśli teren podlega wspólnocie mieszkaniowej, to postawienie kontenera wypada zgłosić odpowiedniej osobie. Natomiast kiedy właścicielem terenu jest gmina, powiat, województwo lub państwo, to wtedy jest potrzebne odpowiednie pozwolenie.
Najczęściej cena za zajęcie drogi gminnej i powiatowej kształtuje się w okolicach kilku złotych za m2 (2-4 zł) za dzień postoju takiego kontenera. Przykładowo kontener 10m3 (o wymiarach podstawy około 3 na 2 m, czyli 6 m2) z tygodniowym czasem wynajmu to około koszt od około 84 (przy stawce 2zl/m2).
Kara za zajęcie pasa ruchu drogowego bez zezwolenia (lub z przekroczeniem terminu, czy zajęcie większej powierzchni niż określona) wynosi 10-krotniej więcej niż ustalona opłata.
Ważne: zajęcie pasa ruchu nie dotyczy tylko jezdni, ale również chodnika czy terenu zielonego.
Ile trwa uzyskanie pozwolenia.
Zwykle zajmuje to od kilku do kilkunastu dni, w zależności od tego jak sprawnie działają organy zajmujące się daną drogą.
Adresy urzędów
Zalecamy, aby przed rozpoczęciem całej procedury i wypełnianiem formularza zadzwonić do danego urzędu przedstawiając sytuację i cel w jakim chcemy zająć pas. Osoba, która się tym zajmuje z pewnością podpowie jak najszybciej uzyskać takie pozwolenie przy minimum formalności.
W przypadku większych miast informację o zarządcy dróg w danym mieście uzyskamy w głównych urzędach danych miast. W przypadku mniejszych miejscowości zarządcą drogi może być powiatowy zarząd dróg. Więc aby uzyskać konkretne informacje należy się skontaktować z urzędem miasta lub urzędem powiatowym.
Poniżej przedstawiamy urzędy odpowiedzialne za drogi krajowe, wojewódzkie i miejskie.
Zarządca dróg krajowych:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Zarządcy dróg wojewódzkich:
województwo dolnośląskie – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
województwo kujawsko-pomorskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy
województwo lubelski – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
województwo lubuskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
województwo łódzkie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi
województwo małopolskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
województwo mazowieckie – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
województwo opolskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu
województwo podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
województwo podlaskie – Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku
województwo pomorskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
województwo śląskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
województwo świętokrzyskie – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach
województwo warmińsko-mazurskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
województwo wielkopolskie – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
województwo zachodniopomorskie – Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Zarządcy dróg miejskich:
Gdańsk: Zarząd dróg i zieleni w Gdańsku
Gdynia: Zarząd dróg i zieleni w Gdyni
Sopot: Zarząd dróg i zielenie Sopot
Pruszcz Gdański: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim
Łódź: Zarząd dróg i transportu w Łodzi
Kraków: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
Warszawa: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Bydgoszcz: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej
Toruń: Miejski Zarząd dróg w Toruniu