wywóz śmieci po remoncie

Wywóz śmieci po remoncie

Redskip.pl oferuje wywóz śmieci po remoncie w kontenerach. Obsługujemy kilka największych miast Polski oraz całą masę mniejszych miejscowości, w okolicy tych miast.

Najczęściej kontenery na śmieci po remoncie mają rozmiar 7 lub 10 m3. Do tych pierwszych kontenerów również można wrzucać gruz zmieszany z innymi odpadami poremontowymi. Natomiast większe kontenery przeznacza się na rzeczy lekkie, takie jak folie, styropian, deski. Gdy zapełnimy duży kontener gruzem może być on zbyt ciężki, aby załadować go na samochód.

Śmieci poremontowe w katalogu odpadów posiadają kod: 17 09 04 (Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03). Aby mieć jasną sytuację podamy tutaj pozostałe wymienione odpady, które nie zaliczają się do typowych odpadów po remoncie: 17 09 01* (Odpady z budowy, remontów i demontażu zawierające rtęć), 17 09 02* (Odpady z budowy, remontów i demontażu zawierające PCB np. substancje i przedmioty zawierające PCB: szczeliwa, wykładziny podłogowe zawierające żywice, szczelne zespoły okienne, kondensatory), 17 09 03* (Inne odpady z budowy, remontów i demontażu w tym odpady zmieszane zawierające substancje niebezpieczne).

Czym są odpady po remoncie? Najczęściej są to gruz, resztki płyt kg, folie, małe ilości styropianu czy waty szklanej, elementy metalowe (np. profile), pojemniki i inne elementy z plastiku, papier, karton. Bardzo często w kontenerach na śmieci po remoncie znajdują się też (i są one tolerowane) tzw. śmieci bytowe (głównie puszki po konserwach, plastikowe butelki, puszki po piwach itp), ale bez resztek jedzenia.

kontener na śmieci po remoncie

Cena wywozu odpadów po remoncie - co na nią wpływa.

a cenę kontenera odpadów po remoncie składają się głównie dwa czynniki. Pierwszym z nich jest transport kontenera do i od klienta (amortyzacja samochodu, amortyzacja kontenera, paliwo, wynagrodzenie pracownika, inne drobne opłaty jak np.: viatoll). Drugim składnikiem ceny jest utylizacja i koszt gospodarowania odpadami.

Część odpadów po remontowych poddaje się utylizacji (potocznie mówiąc zniszczeniu, pod tym pojęciem kryje się również składowanie na wysypisku śmieci), a część odpadów jest poddawana recyklingowi. Natomiast aby poddać odpady recyklingowi, najpierw trzeba jest posegregować, a to generuje koszty.

Cena wywozu odpadów po remoncie porównaniu jest większa niż np. wywóz gruzu, ale mniejsza niż np wywóz papy (która jest dużo bardziej kosztowna w utylizacji).

Jak pozbyć się śmieci po remoncie?


Jeśli nie wiesz co zrobić ze śmieciami po remoncie spójrz na opcje przedstawione poniżej.


Pierwsza możliwość, to zamówienie u nas kontenera na śmieci po remoncie. Skontaktuj się z nami, powiedz co i w jakich ilościach znajdzie się w kontenerze, a my podpowiemy jaki rozmiar będzie odpowiedni. Możesz się z nami skontaktować na kilka sposobów:

Więcej pomysłów na pozbycie się odpadów po remoncie.

Drugi sposób, szczególnie jeśli odpadów jest mało, albo nie ma możliwości podstawienia kontenera to zamówienie worka lub worków na odpady. Oferujemy worki BigBag na odpady z remontu i budowy na terenie Warszawy z okolicami, Trójmiasta i Łodzi.

Warto również zorientować się w lokalnym urzędzie, czy można samodzielnie tego rodzaju odpady dostarczyć na składowisko lub do pszoku (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) za darmo. Zwykle raz na rok albo raz na pół roku gmina daje taką możliwość i przyjmuje takie odpady za darmo lub za niewielką opłatą. Niektóre gminy oferują również raz na jakiś czas (raz na rok albo pół) worek big bag w cenie opłaty śmieciowej.

Czwarta możliwość, dla osób, które mają więcej czasu, to samodzielna segregacja takich odpadów i wywiezienie części we własnym zakresie lub zamówienie mniejszego kontenera na resztę.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5