wywóz odpadów budowlanych

Wywóz odpadów budowlanych

Wywóz odpadów budowlanych w kontenerach jest jedną z naszych podstawowych usług, którą świadczymy w kilku największych miastach kraju oraz w całej masie mniejszych miejscowości zlokalizowanych w okolicach tych miast. Listę obsługiwanych miejsc sprawdzisz w zakładce lokalizacje.

Kontener na odpady budowlane najczęściej ma 7m3. Można powiedzieć, że jest to taki standard, bowiem ten rozmiar kontenera jest najczęściej zamawiany na budowy. Bywa również, że na odpady budowlane wynajmuje się większy kontener, jednak należy pamiętać, że pomimo większego rozmiaru, nie wolno go bardziej przeciążać. Oba z tych kontenerów są w stanie przyjąć ok 4 tony odpadów.

Odpady z budowy to najczęściej: gruz ceglany, materiały ceramiczne, beton, folie, panele i inne elementy gipsowe, drewno, stal, odpady opakowaniowe, śmieci bytowe (jak np puszki, butelki), gleba i ziemia, styropian (w niewielkich ilościach, w przypadku gdy to będzie sam styropian całość klasyfikuje się jako materiały izolacyjne). Odpady budowlane znajdują się w katalogu odpadów w grupie 17. Taki katalog znajdziesz tutaj.

kontener na odpady budowlane

Ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych?

Na cenę kontenera na odpady z budowy, wpływ mają głównie dwa elementy. Pierwszy z nich to transport kontenera do i od klienta (amortyzacja samochodu, amortyzacja kontenera, paliwo, wynagrodzenie kierowcy, inne koszty, np.: viatoll).

Drugi element to koszty utylizacji lub recyklingu. Niektóre z odpadów budowlanych będą poddane utylizacji (np poprzez składowanie na składowisku odpadów), a inne będą przekazane do firm zajmujących się odzyskiem odpadów. Dzięki temu, że część z materiałów trafi do recyklingu cena kontenera na śmieci budowlane jest niższa niż cena kontenera na papę (która jest droga w utylizacji). Niemniej jednak należy tutaj pamiętać, że powstają koszty segregacji odpadów.

Pozostałe elementy, które wpływają na cenę to region i rozmiar kontenera. Zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać konkretną wycenę.

Jak pozbyć się odpadów budowlanych?

Jeśli nie wiesz co zrobić z odpadami budowlanymi, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów. Pierwsza opcja to wywóz odpadów budowlanych w kontenerze. Ten rodzaj usługi możesz zamówić u nas. Aby się z nami skontaktować, wybierz sposób, który Tobie najbardziej odpowiada.

Inne opcje na odpady budowlane

Drugi sposób, to zamówienie tzw big baga, czyli worka na odpady. Jest to szczególnie przydatne przy mniejszych ilościach odpadów, bo worki są z reguły dostępne w rozmiarach: 1, 1,5 i 2m3. My posiadamy (ale nie we wszystkich lokalizacjach) worki o pojemności 1m3 (z reguły wymiary worka to 90x90x120 cm) i ładowności do 1,5 tony.

Trzeci sposób, to osobiste dostarczenie odpadów do PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych). Jeśli masz czas i chęci możesz samodzielnie posegregować odpady. Być może znajdzie się ktoś chętny aby odebrać od Ciebie gruz jeśli będzie go odpowiednio dużo. Czasami wystarczy przejrzeć lokalne ogłoszenia lub samemu takie ogłoszenie umieścić w jakiś lokalnym serwisie.

Czwarta opcja, szczególnie przydatna w przypadku mniejszych ilości, jak również w miejscowościach, które są bardziej oddalone od dużych miast to skorzystanie z usług firm, które wywożą odpady samochodami dostawczymi i sami wykonują załadunek.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5