kontener na ziemię, piasek

Wywóz ziemi w kontenerach

Wywóz ziemi w kontenerze jest kolejną przez nas oferowaną usługą. Do wywozu ziemi używa się zwykle kontenerów nie większych niż 5m3. Ma na to wpływ bardzo duży ciężar ziemi i większy kontener zapełniony po brzegi ziemią byłby niemożliwy do wciągnięcia na samochód.

Kontener na ziemię sprawdza się w przypadku mniejszych prac budowlanych lub ogrodowych. Przy zamawianiu wywozu ziemi w kontenerze, trzeba pamiętać, aby do kontenera nie wrzucać innego typu odpadów.

Wywóz ziemi w kontenerze jest zwykle jedną z najtańszych możliwości, jeśli chodzi o wywóz odpadów w kontenerach. W katalogu odpadów ziemia występuje pod kilkoma kodami. Pierwszy z nich to 17 05 04 (Gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03, kod 17 05 03 jest to to samo, z tą różnicą, że odpad zawiera substancje niebezpieczne np: PCB). Drugi z nich to 20 02 02 (Gleba i ziemia, w tym kamienie). Jakie znaczenie mają te kody odpadów? Katalog odpadów dzieli odpady, ze względu na miejsce pochodzenia, i tak odpady z grupy 17 są to odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych). Natomiast grupa 20 są to odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie.

wywóz ziemi

Wywóz ziemi - dlaczego jest to jedna z najtańszych usług?

Na koszt kontenera na odpady ma wpływ kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest podstawienie i odbiór kontenera (na co składają się koszty paliwa, amortyzacji samochodu, płaca kierowcy), postój kontenera (jego amortyzacja – wypożyczenie), oraz utylizacja ziemi.

Dla wszystkich odpadów wywożonych w kontenerach koszt podstawowy jest praktycznie ten sam, bo nie ma znaczenia czy przywozimy kontener na ziemię czy na odpady budowlane, koszty transportu będą tutaj takie same. Natomiast znaczący wpływ na cenę ma tutaj koszt utylizacji. Jednak ze względu na, to że ziemia może być używa ponownie, np przy budowie lub przy wyrównaniu podłoża, drogi lub działki to koszt utylizacji tego odpadu jest znikomy.

Skontaktuj się z nami i zamów kontener na ziemię

Jak chcesz się z nami skontaktować? Śmiało wybieraj:

wywóz ziemie

Jak pozbyć się ziemi?

W zależności od tego jak dużo ziemi posiadasz, jest kilka sposobów na jej pozbycie się.

Pierwszą opcją jest zamówienie wywozu ziemi u nas. Kontenery na ziemię podstawiamy we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach i w okolicach tych miast.

Powyższy sposób jest idealny dla osób, które posiadają średnie ilości ziemi, której chcą się pozbyć.

Druga możliwość to zamówienie koparko ładowarki i samochodu ciężarowego. Na samochód ciężarowy można załadować zwykle około 12-16 ton ziemi. Więc w zależności od ilości ziemi, będzie on musiał zrobić jeden lub kilkanaście kursów. W niektórych miastach możemy również pomóc w zamówieniu koparki i samochodu ciężarowego.

Wszyscy, którzy posiadają małe ilości ziemi 1-2 m3, mogą zamówić worek na odpady, który można postawić przed posesją. Jeśli posiadasz jeszcze mniejsze ilości ziemi, możesz ją zapakować w czarne grube worki (najlepiej takie na gruz) i zawieźć ją samemu na składowisko odpadów. Zwykle czysta ziemia jest przyjmowana za darmo.

Kolejna opcja jest szczególnie przydatna dla osób, które budują dom i mają do wywiezienia przynajmniej 1 lub 2 wywrotki ziemi. Wtedy opłaca się poszukać na regionalnych portalach ogłoszeniowych osób, które są zainteresowane przyjęciem ziemi. Być może posiadają również odpowiednie maszyny, aby tę ziemię odebrać. Można również zamieścić ogłoszenie pod tytułem oddam ziemię. Jest szansa, że zgłoszą się chętni. Ogłoszeniami najlepiej zainteresować się z wyprzedzeniem, bo jeśli budowa ma się rozpocząć za kilka dni możemy się niepotrzebnie stresować.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5