kontener na meble

Wywóz mebli w kontenerach

Wywóz mebli i gabarytów w kontenerze jest jednym ze sposobem na pozbycie się starych mebli lub gratów. W katalogu odpadów meble występują pod kodem 20 03 07 jako odpady wielkogabarytowe.

Warto tutaj nadmienić, że do odpadów wielkogabarytowych (pomimo, że takimi są) nie zaliczają się wszelkiego rodzaju urządzenia (np. pralki, chłodziarki itd) ani odpady budowlane czy sanitarne (np. wanny, umywalki, drewniane belki itp). Odpady gabarytowe to: stoły, krzesła, fotele, szafy, szafki, kredensy, meblościanki, dywany, materace, pierzyny, rowery, łóżka, fotele, zabawki dużych rozmiarów itp.

Kontener na meble można u nas zamówić we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach. Ich spis znajdziesz w zakładce lokalizacje na górze strony.

Do wywozu mebli mogą być używane różne rozmiary kontenerów od małych po duże. Wszystko zależy od wagi mebli. Gdy rozbijemy nasze szafy lub szafki na deski, to do kontenera wejdzie dużo więcej mebli, niż wtedy, gdy będziemy szafki wrzucać w całości. Dlatego, aby zorientować się jaki kontener możemy podstawić, dobrze byłoby określić w jakiej formie stare meble będą przygotowane i ile ich mniej więcej będzie.

wywóz starych mebli

Wywóz mebli – skąd się bierze cena?

Cena wywozu mebli w kontenerze zależna jest od kilku czynników. Generalnie podstawy są identyczne dla każdego rodzaju odpadu (czyli transport kontenera do i od klienta, jego postój, amortyzacja samochodu, płaca kierowcy), a różni je tylko koszt utylizacji.

W wielu miastach wywóz mebli kosztuje tyle samo co wywóz odpadów po remoncie. Jednak nie jest to regułą. Podyktowane jest to tym, że stawki utylizacji mebli są różne w zależności od danego regionu. Dlatego polecamy aby skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo, aby ustalić cenę kontenera na meble.

Zamów wywóz mebli

Zadzwoń do nas, albo napisz:

wywóz mebli z wyniesieniem

Jak pozbyć się starych mebli?

Istnieje kilka sposobów aby pozbyć się starych mebli.

Pierwszym sposobem jest zamówienie u nas wywozu mebli w kontenerze. Po ustaleniu szczegółów przez telefon bądź e-mail podstawimy wybrany przez Ciebie kontener w umówionym dniu i porze.

Kolejna możliwość to zamówienia worka big bag, do którego można spokojnie wrzucić małą ilość mebli. Wystarczy rozebrać meble na kawałki i poukładać je w worku. Ten sposób sprawdza się gdy chcemy pozbyć się kilku mniejszych szafek.

Trzecim sposobem jest zamówienie firmy, która wywiezie nam meble razem z załadunkiem. W Trójmieście możemy polecić naszą firmę, która wykonuje takie usługi: Śmiecio.pl. Jest to dobre wyjście dla osób, które chcą np. opróżnić całe mieszkanie przed lub po sprzedaży, albo przed remontem i goni je czas.

Czwartą opcją, która się sprawdza przy mniejszej ilości mebli, jest załadowanie mebli do swojego samochodu i wywiezienie ich na składowisko. Osoby, które mają kombi, vana lub większe auto mają tutaj zdecydowanie łatwiej.

Piąta możliwość to wystawki. Ogromnym plusem wystawek jest to, że w ten sposób mebli możemy pozbyć się za darmo, natomiast minusem, że są organizowane raz na jakiś czas.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5