kontener na papę

Wywóz papy

Wywóz papy jest jedną z oferowanych przez nas usług. Kontener na papę ma zwykle 5 lub 7m3 w zależności od regionu. Papa jest również odpadem dosyć ciężkim, więc rzadko kiedy praktykuje się podstawianie większych kontenerów na ten typ odpadu.

Kontener na papę można u nas zamówić we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach. Zwykle, wystarczy się do nas zgłosić dzień wcześniej, a kontener będzie podstawiony następnego dnia.

Papa jest odpadem innym niż niebezpieczne klasyfikowanym pod kodem 17 03 80 i jest to połączenie nasączonej masą bitumiczną tektury z włókniną i mineralną posypką. Przez to odpad ten jest kłopotliwy w zagospodarowaniu.

wywóz papy

Wywóz papy - dlaczego jest droższy niż wywóz innych odpadów?

Tak jak i w przypadku innych kontenerów na koszt podstawienia kontenera składają się następujące rzeczy: transport kontenera (do i od klienta), postój, amortyzacja samochodu, płaca prawocnika, utylizacja.
W przypadku wywozu papy to utylizacja tego odpadu powoduje, że cena wywozu papy jest droższa niż np wywóz gruzu czy wywóz odpadów po remoncie. Dla przykładu w Gdańsku koszt utylizacji papy na składowisku odpadów wynosi 1151,09 zł/tona (na dzień 25.11.2022).
Cena wywozu papy jest bardzo ważna dla osób, które mają w planach remont dachu. Porównując oferty konkretnych firm dekarskich warto zwrócić uwagę czy zawierają wywóz papy.

Jak pozbyć się papy?

Jest kilka sposobów na to aby pozbyć się papy. Pierwszym z nich jest zamówienie u nas kontenera na papę. Koszt zależy od danego regionu, dlatego najprościej będzie się po prostu z nami skontaktować, aby dowiedzieć się więcej, poniżej masz wszystkie dane kontaktowe:

wywóz papy

Dodatkowe pomysły na papę...

Drugą z opcji, którą oferujemy tylko w Warszawie i Gdańsku jest zamówienie worka na odpady, tzw big baga i poinformowanie firmy, że będzie on przeznaczony na papę.

Trzecią opcją, szczególnie przydatną w przypadku małej ilości tego odpadu jest samodzielne wywiezienie papy na lokalne składowisko odpadów czy PSZOK. Wystarczy ją spakować w worki (najlepiej nadają się worki na gruz, bo są grube i nie powinny pęknąć przy załadowywaniu papy) wrzucić do bagażnika i pojechać na odpowiednie wysypisko. Oczywiście taki wyjazd najlepiej poprzedzić telefonem i zorientować się o warunki przyjęcia tego odpadu, bo nie wszystkie składowiska czy PSZOKi papę przyjmują.

Więcej informacji na temat papy znajdziesz na Wikipedii.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5