wywóz wełny mineralnej i waty szklanej

Wywóz materiałów izolacyjnych

Oferujemy wywóz materiałów izolacyjnych o kodzie 17 06 04 (Materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03). Pod kodem 17 06 01 są materiały izolacyjne zawierające azbest, natomiast kod 17 06 03 są to odpady izolacyjne zawierające substancje niebezpieczne. Więcej informacji na temat kodów odpadów znajdziesz w katalogu odpadów.

Wywóz materiałów izolacyjnych może się odbywać w dużych kontenerach, np 10 czy nawet 30m3. Jest to możliwe dzięki małej wadze tych odpadów.

Materiały izolacyjne są to najczęściej: styropian (polistyren spieniony), wata szklana lub wełna mineralna. O ile wata szklana czy wełna mineralna są odpadami głównie wykorzystywanymi w budownictwie, to styropian ma dużo szersze zastosowanie. Poza tym, że często jest stosowany w ociepleniach budynków, to jest bardzo powszechnie stosowany w całym przemyśle. W gastronomii używa się go do produkcji kubków, talerzy, opakowań na wynos. Prawdopodobnie najczęściej styropianu używa się do zabezpieczania przesyłek i produkcji opakowań.

wywóz styropianu

Wywóz styropianu, waty szklanej i wełny mineralnej - skąd się bierze cena.

Cena wywozu wyżej wymienionych odpadów w kontenerze składa się z kilku czynników. Pierwszym z nich jest transport kontenera, czyli podstawienie, postój, odbiór (amortyzacja samochodu, amortyzacja kontenera, paliwo, płaca kierowcy i inne drobne opłaty jak np.: viatoll).

Drugim czynnikiem jest koszt utylizacji danego odpadu. Niektóre odpady są tańsze w utylizacji, a niektóre droższe, np.: wywóz gruzu jest tani, bo można go w prosty sposób wykorzystać do utwardzania dróg, zasypywania dziur itp. O ile styropian można poddawać procesowi odzysku, to jednak warto wiedzieć, że recykling styropianu może być często droższy niż jego produkcja.

Zamów wywóz materiałów izolacyjnych

Jak chcesz się pozbyć styropianu, wełny mineralne, waty szklanej lub innych tego typu materiałów, sprawdź jak możesz się z nami skontaktować:

wywóz materiałów izolacyjnych

Jak pozbyć się styropianu, waty szklanej lub wełny mineralnej.

Pierwszym sposobem jest zamówienie tej usługi u nas. Oferujemy wywóz styropianu, wywóz waty szklanej oraz wywóz wełny mineralnej, jak również innych materiałów izolacyjnych w kontenerach. Kontenery oferujemy w kilku największych miastach Polski oraz w wielu mniejszych miejscowościach zlokalizowanych w okół tych miast.

Druga możliwość, szczególnie jeśli tych odpadów nie jest zbyt dużo, to zamówienie worka na odpady. Najczęściej worki są dostępne w rozmiarach od 1 do 2m3. W naszej ofercie posiadamy worki bigbag na styropian lub wełnę o pojemności 1m3, ale nie we wszystkich lokalizacjach.

Trzeci sposób, umieszczony tutaj oczywiście w ramach żartu znajduje się na obrazku obok.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5