Wywóz odpadów zielonych

Wywóz odpadów zielonych, to inaczej mówiąc wywóz liści, trawy, krzaków, krzewów, kwiatów, gałęzi czy drzewek. Odpady zielone to odpady komunalne składające się wyłącznie z części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych (np ogrody czy parki). Oprócz odpadów wymienionych w pierwszym zdaniu na odpady zielone składają się również: łodygi, chwasty, drobne pędy, trociny, owoce i warzywa (bez cytrusów), oraz resztki kuchenne (np: obierki, ale bez odpadów pochodzenia zwierzęcego).

Odpady zielone podlegają segregacji i nie powinny trafiać do pojemników z innymi odpadami.

Kontener na odpady zielone doskonale sprawdza się przy większych lub średnich pracach ogrodowych, gdzie ilość odpadów przekracza 2-3m3. W kontenerze zamawianym wyłącznie do wywozu odpadów zielonych powinny znajdować się tylko odpady zielone.

Kontener na odpady zielone doskonale sprawdza się przy większych lub średnich pracach ogrodowych, gdzie ilość odpadów przekracza 2-3m3. W kontenerze zamawianym wyłącznie do wywozu odpadów zielonych powinny znajdować się tylko odpady zielone.

Odpady zielone występują w katalogu odpadów pod kodem 20 02 01 (Odpady ulegające biodegradacji) i znajdują się w grupie 20 (Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie) i podgrupie 20 02 (Odpady z ogrodów i parków w tym z cmentarzy).

Wywóz odpadów zielonych - co wpływa na koszt?

Koszt wywozu odpadów zielonych jest uzależniony od kilku składowych: podstawienia kontenera na odpady, postoju kontenera i jego odbioru, amortyzacji samochodu, płacy pracownika oraz utylizacji odpadu.

Odpady zielone nie są odpadem trudnym do zagospodarowania, jak np styropian czy odpady z remontu. Najczęściej poddaje się je kompostowaniu, dzięki czemu mogą służyć jako naturalny i efektywny nawóz.

Jak pozbyć się odpadów zielonych?

Chcesz pozbyć się liści, trawy, gałęzi, krzaków, kwiatów lub innych odpadów zielonych?
Możesz zlecić nam wywóz odpadów zielonych, albo skorzystać z innej możliwości, które są poniżej opisane.

Sposoby na odpady zielone

Kontener na odpady zielone. Przydaje się w przypadku większych prac ogrodowych, gdzie ilość odpadów przekracza 2-3m3. Wywóz odpadów zielonych (liści, trawy, gałęzi, kwiatów, krzaków, drzewek) w kontenerach oferujemy we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach w mniejszych miejscowościach zlokalizowanych wokół tych miast. Pełna lista na stronie lokalizacje.

Druga możliwość to zamówienie worków big bag, przydadzą się przy mniejszych i średnich pracach ogrodowych, w których ilość odpadów to około 1-3m3.

Trzecia możliwość i najtańsze rozwiązanie, które sprawdzi się kiedy odpadów nie ma dużo, to samodzielne zajęcie się odpadami zielonymi. Poprzez samodzielne zajęcie się odpadami rozumiemy: załadowanie odpadów do pojemnika na odpady mokre (szczególnie mniejsze ilości), zapakowanie odpadów w worki i postawienie ich przy pojemniku na odpady mokre (można je też oznaczyć lub powiedzieć Panom odbierającym odpady, że są to odpady zielone), lub własnoręczne dostarczenie do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Jeśli są to śmieci nie podchodzące z działalności gospodarczej powinny zostać przyjęte za darmo.

Czwarte rozwiązanie, dla fanów ekologii i osób posiadających własny ogród, to zagospodarowanie takich odpadów w przydomowym kompostowniku.

W przypadku, gdy nie możesz, nie chcesz lub nie masz czasu zajmować się samodzielnie załadunkiem takich odpadów można zamówić firmę, która wywozi odpady razem z załadunkiem. W Trójmieście możemy polecić firmę Śmiecio.pl. Różnica między tą usługą a kontenerem jest taka, że za kontener płacimy niezależnie od tego czy będzie załadowany do połowy czy w całości i sami wykonujemy załadunek. W firmie Śmiecio płacimy tylko za odebrane odpady, a cena usługi zawiera załadunek.

Redskip.pl oferuje wywóz odpadów zielonych: wywóz liści, wywóz gałęzi, wywóz trawy, wywóz drzewek, wywóz krzaków, wywóz krzewów w kontenerach.

Sprawdź definicję odpadów zielonych.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5