Wywóz odpadów budowlanych Wrocław

Kontenery na odpady z budowy i śmieci po remoncie we Wrocławiu

Jak pozbyć się odpadów budowlanych lub śmieci po remoncie we Wrocławiu?

Specjalizujemy się w wywozie odpadów budowlanych, gruzu oraz śmieci po remoncie. Nasze usługi przydadzą się podczas każdego remontu lub modernizacji, więc jeżeli szukacie Państwo tego typu wykonawcy to zapraszamy do kontaktu. Nasze kontenery dostępne są nie tylko we Wrocławiu, ale również okolicznych miejscowościach.

kontener na śmieci po remoncie Wrocław

Co to są odpady budowlane lub po remontowe?

Jak sama nazwa wskazuje – odpady te powstają na skutek przeprowadzania prac remontowych, budowlanych lub modernizacyjnych. Zaliczają się również do nich śmieci związane z ocieplaniem budynków, czyli głównie styropian oraz wełna (jednak gdy kontener jest wypełniony samą wełną jego cena może być wyższa niż za odpady zmieszane budowlane). Kolejnym źródłem wielu odpadów są wyburzenia ścian oraz innych konstrukcji – efektem jest wiele kilogramów gruzu.
Odpady budowlane oraz remontowe to oczywiście nie tylko gruz. Częstym materiałem odpadowym są wszelkie elementy instalacji domowych – szczególnie rury po instalacji grzewczej lub wodnej, ale również przewody elektryczne lub elementy odbiorcze, jak grzejniki. Kolejnym odpadem są typowe śmieci, które po prostu są materiałami ubocznymi – zerwane tapety, folie malarskie, pudła po farbie, zużyte narzędzia, skrawki płytek oraz inne, drobne odpady. Podczas remontów właśnie tego typu materiałów potrafi być najwięcej. Wiele osób wyrzuca również całe ramy okienne oraz elementy armatury mieszkania. Warto wiedzieć, że odpadów zawsze jest więcej, niż przypuszcza inwestor, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni kontener do wywozu tych materiałów.

wywoz-odpadow-budowlanych-Wrocław

Jaki kod mają odpady budowlane? Odpady z budowy lub remontów w katalogu odpadów występują pod następującymi kodami:

17 01 01 – odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów np. posadzki betonowe, beton;
17 01 02 – gruz ceglany np. cegły, pustaki, cement;
17 01 03 – odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia np. wanny, zlewy, płytki ceramiczne;
17 01 80 – usunięte tynki, tapety, okleiny itp.;
17 02 01 – drewno np. belki, konstrukcje drewniane, deski, boazeria, panele, drzwi;
17 02 02 – szkło np. szyby;
17 02 03 – tworzywa sztuczne np. rynny z PCV, rury wodociągowe i kanalizacyjne, ramy okienne z PCV;
17 05 04 – gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03;
17 06 04 – materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03.

kontener na odpady budowlane Wrocław

Kontener na odpady budowlane i remontowe we Wrocławiu i okolicach

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wynajęciem kontenera na odpady remontowe lub budowlane we Wrocławiu to warto wiedzieć o kilku rzeczach. Odpady takie mogą być mieszane, czyli nie trzeba ich sortować. Można wrzucać zarówno gruz, jak i wszelkie śmieci – wszystko w jedno miejsce. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i przyspieszające prace.
We Wrocławiu oraz okolicach mamy dostępne kontenery różnych rozmiarów, chociaż głównie oferujemy te o pojemności 2, 3,5 i 7 m3. W razie problemu z doborem odpowiedniej wielkości kontenera prosimy o kontakt. Na pewno pomożemy.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5

5/5 - (1 vote)