Wywóz gruzu Łódź

Kontenery na gruz Łódź od 2 do 8 m3

Kontenery na gruz w Łodzi i okolicach

Jeżeli trafiłeś na tę stronę to oznacza, że prawdopodobnie szukasz firmy zajmującej się wywozem gruzu w Łodzi. Oferujemy kompleksowe rozwiązania w tym zakresie – od podstawienia kontenera aż po wywóz odpadów – bez względu na ilość gruzu.

Posiadając różne rozmiary kontenerów, a co za tym idzie różne rozmiary samochodów, które te kontenery dostarczają usługę wywoź gruzu Łódź jesteśmy w stanie zrealizować również tam gdzie samochody ciężarowe nie wjadą. Warto przed zamówienie usługi wywozu sprawdzić warunki dojazdu do miejsca dostawy kontenera.

Jak zamówić wywóz gruzu?

Zadzwoń do nas na jeden z poniżej podanych numerów telefonów lub wyślij online formularz wyceny..

wywóz gruzu Łódź

Wywóz gruzu Łódź – co to jest czysty gruz?

Wywóz gruzu to usługa tańsza niż wywóz odpadów po remoncie, która obok wywozu ziemi, jest jedną z najczęstszych, jeżeli chodzi o usuwanie odpadów. Niska cena jest możliwa z powodu poddawania gruzu recyklingowi, czyli przetwarzania go w celu ponownego wykorzystania. Odpad w postaci czystego gruzu nie musi być sortowany, więc wywóz może być jeszcze tańszy.
Również gruz zanieczyszczony lub zmieszany z innymi odpadami należy do zakresu naszej oferty (ale klasyfikowany jest wtedy jako odpady budowlane/po remoncie). Do takich odpadów zaliczamy wszystkie, w których występują różne domieszki np.: styropiany, płyty karton-gips oraz inne. Często są to pozostałe materiały po wykonaniu remontu lub przeprowadzaniu różnych prac budowlanych.
Czysty gruz to różne materiały bez dodatkowych odpadów – głównie gruz ceglany, odpady betonu, również ceramika oraz gruz betonowy. Oczywiście nie trzeba ich sortować. W kontenerze mogą znaleźć się odpady każdego typu, ważne jest jedynie, aby nie znalazły się tam materiały pośrednie. Również całe elementy ceramiczne jak umywalki czy toalety zaliczają się do gruzu czystego.
Wiele osób nie wie jaki kod odpadu ma czysty gruz – w związku z tym podajemy poniższej kompletną listę. Odpad ten to pierwsze 3 z wymienionych pozycji, jednak podaliśmy również dodatkowe kody.

17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów
17 01 02 Gruz ceglany
17 01 03 Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia np. wanny, zlewy, płytki ceramiczne;
17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (pod warunkiem, że nie będzie tam innych typów odpadów)
19 12 09 Minerały (np. piasek, kamienie)
20 02 02 Gleba i ziemia, w tym kamienie

wywóz gruzu w Łodzi

Wywóz gruzu Łódź – kiedy zamówić kontener?

Warto wiedzieć, że poza miesiącami styczeń czy luty – ciężko o kontener dostępny „od ręki”. Zwykle kontenery trzeba zamawiać z kilku lub czasami nawet kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Najczęściej te mniejsze rozmiary typu kp2 i kp3 są dostępne szybciej, a ten najpopularniejsze typu kp5, kp6 i kp8 wymagają dłuższego czasu oczekiwania ze względu na ich popularność oraz uniwersalność.

Kontener na gruz Łódź

Naszym klientom proponujemy aż pięć rozmiarów kontenerów na gruz w Łodzi. Pierwszy z nich o pojemności 2m3, kolejny 3m3 no i pozostałe o pojemnościach 5m3, 6m3 i 8m3. Wszystkie sprawdzą się doskonale przy różnych typach prac oraz różnych ilościach gruzu. Kontenery te mogą być również stosowane do wywozu ziemi oraz innych odpadów. Kontener na gruz zwykle podstawiamy następnego dnia, ale jest możliwość ekspresowej realizacji usługi tego samego dnia.

Co jeśli mam inne odpady, a nie tylko gruz?

Jeśli poza gruzem, posiadasz np. odpady budowlane lub odpady po remoncie to na to również oferujemy kontenery do wywozu. Te odpady mogą być zmieszane z gruzem lub nie. Usługi transportowe i kontenerowe oferujemy bez wyjątku dla osób i firm, zarówno dla czystego gruzu jak i dla odpadów budowlanych. Oferujemy zrównoważone gospodarowanie odpadami ponieważ sami wykonamy segregacje odpadów w momencie jak trafią na nasz plac. Segregacja odpadów polega na pozielenieniu odpadów na poszczególne frakcje i jest istotna w kontekście recyklingu.

kontener na gruz Łódź

Wywóz gruzu Łódź – co zrobić z małymi ilościami?

Czasami małe ilości gruzu czy śmieci mogą przysporzyć więcej problemów niż większe ilości. Nie każda firma ma rozwiązanie jeśli masz np. 2-3 worki 80L gruzu, a jak już jest rozwiązanie to jego cena niczym się nie różni od tej jeśli tych worków byłoby np. 10 sztuk. Tak jest również w naszym przypadku. Nasz najmniejszy kontener ma 2m3, ewentualnie możemy zaproponować big baga o pojemności 1m3.

Co jednak możesz zrobić z dużo mniejszymi ilościami gruzu? Możesz je dostarczyć samodzielnie do tzw. PSZOKu – czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Z ich listą i ogólnymi zasadami przyjmowania odpadów w pszokach w Łodzi możesz zapoznać się na stronie: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/ochrona-srodowiska/czyste-miasto/gospodarka-odpadami/punkty-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych-pszok/.

Jeśli jednak masz więcej gruzu do wyrzucanie do zapraszamy do skorzystania z nas – z nami wywóz gruzu Łódź się uda!

Jak wygląda recykling gruzu?

… i co się z nim później dzieje? Proces ten ma na celu ponowne przetworzenie odpadów, aby można było z nich skorzystać ponownie. Gruz zanieczyszczony jest najpierw przesiewany – w tym etapie oddziela się odpady od innych nieczystości. W efekcie otrzymujemy czysty gruz. Kolejnym etapem jest skruszenie całości przy pomocy specjalnych urządzeń, dzięki czemu otrzymuje się kruszywo. Gruz w takiej postaci może być ponownie wykorzystany. W zależności od grubości ziaren może być stosowany np.: przy budowie dróg.

5/5 - (3 votes)