Wywóz gruzu Warszawa

Kontenery na gruz - od 2 do 7 metrów sześciennych

Wywóz gruzu Warszawa - kontenery w mieście i okolicach

Szukasz firmy, która zajmie się dla ciebie wywozem gruzu w Warszawie? Bardzo dobrze, ponieważ tym właśnie się zajmujemy. Pomagamy w usunięciu tego odpadu, bez względu na jego ilość. Możesz nam zaufać – mamy w tym spore doświadczenie.

Jak pozbyć się gruzu z Redskip?

wywoz gruzu Warszawa

Wywóz gruzu Warszawa – co to jest czysty gruz?

Wywóz gruzu to jedna z najtańszych i popularniejszych usług, zaraz obok usług polegających na usuwaniu ziemi. Niski koszt usługi związany jest z tym, że odpad ten może być w całości poddawany recyklingowi, podobnie jak to jest przy wywozie ziemi. Dodatkowo, jeżeli do kontenera wrzucimy wyłącznie tzw. czysty gruz to całość nie wymaga sortowania, a to jeszcze bardziej zmniejsza cenę wywozu.
Oczywiście poza czystym gruzem, w zakresie naszej działalności jest również gruz zanieczyszczony lub zmieszany z innymi odpadami. Najczęściej takimi materiałami są pozostałości po remontach oraz pracach budowlanych.
Czym jest czysty gruz? To najczęściej gruz ceglany, odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów. Do tego rodzaju odpadów zaliczamy również ceramikę. Kontener z czystym gruzem może zawierać odpady z każdego powyższego rodzaju – cegła, beton i ceramika, jednak nie może zawierać żadnych dodatkowych materiałów, jak płyty (kg, osb i inne), styropian lub inne. Warto pamiętać, że takie elementy jak umywalka czy toaleta, które wykonane są z ceramiki to również gruz. Jeżeli interesujesz się możliwością wywozu odpadów to również warto wiedzieć jaki kod odpadu ma czysty gruz. Ogółem, czyste odpady to pierwsze 3 pozycje z wymienionych poniżej. Cena wywozu gruzu jest taka sama jak cena transportu ziemi, więc dodaliśmy jeszcze dodatkowe kody.

  • 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów
  • 17 01 02 Gruz ceglany
  • 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (pod warunkiem, że nie będzie tam innych typów odpadów)
  • 19 12 09 Minerały (np. piasek, kamienie)
  • 20 02 02 Gleba i ziemia, w tym kamienie
wywoz gruzu Warszawa

Wywóz gruzu Warszawa – kiedy zamawiać kontener?

Liczba kontenerów jest ograniczona – tzn, że nie zawsze jak do nas zadzwonisz będzie dostępny „od ręki”. Kontenery na gruz w okresie od marca do listopada/grudnia najlepiej zamawiać z kilkudniowym wyprzedzeniem. W styczniu i lutym, zwykle są one dostępne od ręki – czyli tego samego bądź następnego dnia. Gdy tylko robi się cieplej usługi wywozu gruzu są zamawiane coraz częściej przez zarówno firmy jak i osoby prywatne. Ile dni wyprzedzenia potrzeba, żeby zamówić wywóz gruzu Warszawa? Niestety ciężko jednoznacznie wskazać złotą regułę, że 3 dni zawsze wystarczy, bo bywa, że w sezonie kontenery są pozamawiane nawet na 4-5 dni do przodu. Bezpiecznie można założyć, że taką usługę najlepiej zamówić właśnie ok 3-4 dni wcześniej. Co nie znaczy, że nie jesteśmy w stanie podstawić kontenera na gruz w Warszawie nawet tego samego dnia. Wszystko zależy od danego okresu czy tygodnia.

Kontener na gruz Warszawa

W ofercie posiadamy trzy rozmiary kontenerów na gruz w Warszawie. Pierwszy kontener to taki o małej pojemności – KP2 – 2 metry sześcienne pojemności. Idealnie sprawdzi się przy małych remontach. Kolejny pojemnik charakteryzuje się pojemnością 5m3, dzięki czemu idealnie nadaje się przy mniejszych pracach i średniej ilości odpadów. Drugi kontener o pojemności 7m3 sprawdzi się przy średniej lub dużej ilości gruzu do wywozu. Wszystkie trzy rozmiary dostępne są na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Również te same pojemniki mogą być stosowane do wywozu ziemi oraz innych, ciężkich odpadów. Kontener na gruz zwykle podstawiamy następnego dnia, ale jest możliwość ekspresowej realizacji usługi tego samego dnia.

kontener na gruz Warszawa

Jakie dzielnice Warszawy obsługujemy?

Obsługujemy całe miasto w granicach administracyjnych oraz okoliczne miejscowości. Kontenery na gruz dostarczamy do każdej dzielnicy miasta czyli wywóz gruzu oferujemy w dzielnicach takich jak: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Wywóz gruzu Warszawa – co warto wiedzieć?

Kontenery typu KP2 są zwykle mniej popularne niż KP5 i KP7 i najczęściej są szybciej dostępne niż ich większe odpowiedniki – więc jeśli jesteś w sytuacji podbramkowej – być może warto rozważyć zamówienie dwóch takich pojemników niż jednego większego. W 2018 roku wprowadziliśmy usługę premium dla kontenerów KP7 – odłożyliśmy partię kontenerów – z myślą o tych wszystkich, którzy potrzebują kontenera od ręki. Cena takiego kontenera jest wyższa o 200 zł od ceny standardowej, ale zwykle jest dostarczany do 4h od zamówienia. Chociaż bywają takie dni, że nawet te kontenery się nam kończą.

Jeśli masz mało gruzu to być może warto rozważyć, żeby samodzielnie go zawieźć do tzw. PSZOK’u – punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Listę takich miejsc możesz znaleźć na stronie warszawa19115.pl.

Jak wygląda recykling gruzu?

…i co się z nim później dzieje? Proces ten składa się z kilku etapów. Najpierw gruz jest przesiewany czyli usuwane są z niego wszelkie zabrudzenia. W efekcie otrzymuje się czysty gruz – proces ten stosowany jest wyłącznie w przypadku odpadów zanieczyszczonych. Następnie gruz jest kruszony, w tym celu stosuje się specjalne urządzenia tzw. kruszarki. Uzyskany materiał może być wykorzystany do zmiany w kruszywa o różnych rozmiarach. Odzyskany w ten sposób odpad może być ponownie wykorzystany np.: przy budowie dróg.

Dodatkowe informacje

Na stronie wymiary kontenerów znajdziesz orientacyjne wymiary kontenerów z opisem sytuacji, w których taki kontener się sprawdzi i do jakich odpadów jest przeznaczony. Jeśli szukasz wiadomości na temat rodzajów odpadów, jakie można wrzucić do kontenera to znajdziesz je na podstronie porady i informacje. Na tej samej stronie umieszczone są też informacje na temat – pozwolenia na zajęcie pasa ruchu – tam dowiesz czy potrzebujesz takiego pozwolenia przy zamawianiu kontenera.

Oprócz podanych wyżej informacji na stronie z poradami
znajdziesz odpowiedzi na pytania:

1. Jak wynająć kontener na śmieci?
2. Co jest wliczone w cenę usługi?
3. Czy możliwy jest wynajem kontenera na jeden dzień?
4. Kiedy kontener zostanie zabrany?

"Podstawili kontener na czas, na plus też miła obsługa!"

Maciej ocenił Reskip na 5

"Bardzo sprytny kierowca, który musiał się nakombinować, aby ustawić kontener w takim miejscu, w którym był potrzebny. Wielkie dzięki!"

Krzysztof ocenił Reskip na 5

"Kontener na gruz dostarczony w terminie, atrakcyjna cena."

Marzena J. ocenił Reskip na 5

5/5 - (4 votes)