Wywóz mebli

Wywóz mebli i gabarytów w kontenerze jest jednym ze sposobem na pozbycie się starych mebli lub gratów. W katalogu odpadów meble występują pod kodem 20 03 07 jako odpady wielkogabarytowe.

Warto tutaj nadmienić, że do odpadów wielkogabarytowych (pomimo, że takimi są) nie zaliczają się wszelkiego rodzaju urządzenia (np. pralki, chłodziarki itd) ani odpady budowlane czy sanitarne (np. wanny, umywalki, drewniane belki itp). Odpady gabarytowe to: stoły, krzesła, fotele, szafy, szafki, kredensy, meblościanki, dywany, materace, pierzyny, rowery, łóżka, fotele, zabawki dużych rozmiarów itp.

Kontener na meble można u nas zamówić we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach. Ich spis znajdziesz w zakładce lokalizacje na górze strony.

Do wywozu mebli mogą być używane różne rozmiary kontenerów od małych po duże. Wszystko zależy od wagi mebli. Gdy rozbijemy nasze szafy lub szafki na deski, to do kontenera wejdzie dużo więcej mebli, niż wtedy, gdy będziemy szafki wrzucać w całości. Dlatego, aby zorientować się jaki kontener możemy podstawić, dobrze byłoby określić w jakiej formie stare meble będą przygotowane i ile ich mniej więcej będzie.

Wywóz mebli – skąd się bierze cena?

Cena wywozu mebli w kontenerze zależna jest od kilku czynników. Generalnie podstawy są identyczne dla każdego rodzaju odpadu (czyli transport kontenera do i od klienta, jego postój, amortyzacja samochodu, płaca kierowcy), a różni je tylko koszt utylizacji.

W wielu miastach wywóz mebli kosztuje tyle samo co wywóz odpadów po remoncie. Jednak nie jest to regułą. Podyktowane jest to tym, że stawki utylizacji mebli są różne w zależności od danego regionu. Dlatego polecamy aby skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo, aby ustalić cenę kontenera na meble.

Jak pozbyć się mebli?

Istnieje kilka sposobów aby pozbyć się starych mebli.

Pierwszym sposobem jest zamówienie u nas wywozu mebli w kontenerze. Po ustaleniu szczegółów przez telefon bądź e-mail podstawimy wybrany przez Ciebie kontener w umówionym dniu i porze. Aby zasięgnąć więcej informacji wybierz sposób kontaktu z nami:

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Kolejna możliwość to zamówienia worka big bag, do którego można spokojnie wrzucić małą ilość mebli. Wystarczy rozebrać meble na kawałki i poukładać je w worku. Ten sposób sprawdza się gdy chcemy pozbyć się kilku mniejszych szafek.

Trzecim sposobem jest zamówienie firmy, która wywiezie nam meble razem z załadunkiem. W Trójmieście możemy polecić naszą firmę, która wykonuje takie usługi: Śmiecio.pl. Jest to dobre wyjście dla osób, które chcą np. opróżnić całe mieszkanie przed lub po sprzedaży, albo przed remontem i goni je czas.

Czwartą opcją, która się sprawdza przy mniejszej ilości mebli, jest załadowanie mebli do swojego samochodu i wywiezienie ich na składowisko. Osoby, które mają kombi, vana lub większe auto mają tutaj zdecydowanie łatwiej.

Piąta możliwość to wystawki. Ogromnym plusem wystawek jest to, że w ten sposób mebli możemy pozbyć się za darmo, natomiast minusem, że są organizowane raz na jakiś czas.

Z Redskip.pl wywóz mebli jest prosty!

wywóz mebli

„Najważniejsze było dla mnie, aby kontener był odebrany w podanym terminie i tak zrobili – za co duży plus” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Robert G ocenił Redskip na 5