Wywóz ziemi

Wywóz ziemi w kontenerze jest kolejną przez nas oferowaną usługą. Do wywozu ziemi używa się zwykle kontenerów nie większych niż 5m3. Ma na to wpływ bardzo duży ciężar ziemi i większy kontener zapełniony po brzegi ziemią byłby niemożliwy do wciągnięcia na samochód.

Kontener na ziemię sprawdza się w przypadku mniejszych prac budowlanych lub ogrodowych. Przy zamawianiu wywozu ziemi w kontenerze, trzeba pamiętać, aby do kontenera nie wrzucać innego typu odpadów.

Wywóz ziemi w kontenerze jest zwykle jedną z najtańszych możliwości, jeśli chodzi o wywóz odpadów w kontenerach. W katalogu odpadów ziemia występuje pod kilkoma kodami. Pierwszy z nich to 17 05 04 (Gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03, kod 17 05 03 jest to to samo, z tą różnicą, że odpad zawiera substancje niebezpieczne np: PCB). Drugi z nich to 20 02 02 (Gleba i ziemia, w tym kamienie). Jakie znaczenie mają te kody odpadów? Katalog odpadów dzieli odpady, ze względu na miejsce pochodzenia, i tak odpady z grupy 17 są to odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych). Natomiast grupa 20 są to odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie.

Wywóz ziemi – dlaczego jest to jedna z najtańszych usług?

Na koszt kontenera na odpady ma wpływ kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest podstawienie i odbiór kontenera (na co składają się koszty paliwa, amortyzacji samochodu, płaca kierowcy), postój kontenera (jego amortyzacja – wypożyczenie), oraz utylizacja ziemi.

Dla wszystkich odpadów wywożonych w kontenerach koszt podstawowy jest praktycznie ten sam, bo nie ma znaczenia czy przywozimy kontener na ziemię czy na odpady budowlane, koszty transportu będą tutaj takie same. Natomiast znaczący wpływ na cenę ma tutaj koszt utylizacji. Jednak ze względu na, to że ziemia może być używa ponownie, np przy budowie lub przy wyrównaniu podłoża, drogi lub działki to koszt utylizacji tego odpadu jest znikomy.

Jak pozbyć się ziemi?

W zależności od tego jak dużo ziemi posiadasz, jest kilka sposobów na jej pozbycie się.

Pierwszą opcją jest zamówienie wywozu ziemi u nas. Kontenery na ziemię podstawiamy we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach i w okolicach tych miast. Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów:

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Powyższy sposób jest idealny dla osób, które posiadają średnie ilości ziemi, której chcą się pozbyć.

Druga możliwość to zamówienie koparko ładowarki i samochodu ciężarowego. Na samochód ciężarowy można załadować zwykle około 12-16 ton ziemi. Więc w zależności od ilości ziemi, będzie on musiał zrobić jeden lub kilkanaście kursów. W niektórych miastach możemy również pomóc w zamówieniu koparki i samochodu ciężarowego.

Wszyscy, którzy posiadają małe ilości ziemi 1-2 m3, mogą zamówić worek na odpady, który można postawić przed posesją. Jeśli posiadasz jeszcze mniejsze ilości ziemi, możesz ją zapakować w czarne grube worki (najlepiej takie na gruz) i zawieźć ją samemu na składowisko odpadów. Zwykle czysta ziemia jest przyjmowana za darmo.

Piąta możliwość jest szczególnie przydatna dla osób, które budują dom i mają do wywiezienia przynajmniej 1 lub 2 wywrotki ziemi. Wtedy opłaca się poszukać na regionalnych portalach ogłoszeniowych osób, które są zainteresowane przyjęciem ziemi. Być może posiadają również odpowiednie maszyny, aby tę ziemię odebrać. Można również zamieścić ogłoszenie pod tytułem oddam ziemię. Jest szansa, że zgłoszą się chętni. Ogłoszeniami najlepiej zainteresować się z wyprzedzeniem, bo jeśli budowa ma się rozpocząć za kilka dni możemy się niepotrzebnie stresować.

wywóz ziemi

„Zadzwoniłam w poniedziałek, a we wtorek o 10 przyjechał kierowca z kontenerem. Kontener odebrano w piątek tak jak prosiłam.” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Lucyna M ocenił Redskip na 5