Wywóz śmieci po remoncie

Redskip.pl oferuje wywóz śmieci po remoncie w kontenerach. Obsługujemy 8 miast Polski, ich listę znajdziesz w zakładce lokalizacje.

Najczęściej kontenery na śmieci po remoncie mają rozmiar 7 lub 10 m3. Do tych pierwszych kontenerów również można wrzucać gruz zmieszany z innymi odpadami poremontowymi. Natomiast większe kontenery przeznacza się na rzeczy lekkie, takie jak folie, styropian, deski. Gdy zapełnimy duży kontener gruzem może być on zbyt ciężki, aby załadować go na samochód.

Śmieci poremontowe w katalogu odpadów posiadają kod: 17 09 04 (Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03). Aby mieć jasną sytuację podamy tutaj pozostałe wymienione odpady, które nie zaliczają się do typowych odpadów po remoncie: 17 09 01* (Odpady z budowy, remontów i demontażu zawierające rtęć), 17 09 02* (Odpady z budowy, remontów i demontażu zawierające PCB np. substancje i przedmioty zawierające PCB: szczeliwa, wykładziny podłogowe zawierające żywice, szczelne zespoły okienne, kondensatory), 17 09 03* (Inne odpady z budowy, remontów i demontażu w tym odpady zmieszane zawierające substancje niebezpieczne).

Czym są odpady po remoncie? Najczęściej są to gruz, resztki płyt kg, folie, małe ilości styropianu czy waty szklanej, elementy metalowe (np. profile), pojemniki i inne elementy z plastiku, papier, karton. Bardzo często w kontenerach na śmieci po remoncie znajdują się też (i są one tolerowane) tzw. śmieci bytowe (głównie puszki po konserwach, plastikowe butelki, puszki po piwach itp), ale bez resztek jedzenia.

Cena wywozu odpadów po remoncie – co na nią wpływa.

Na cenę kontenera odpadów po remoncie składają się głównie dwa czynniki. Pierwszym z nich jest transport kontenera do i od klienta (amortyzacja samochodu, amortyzacja kontenera, paliwo, wynagrodzenie pracownika, inne drobne opłaty jak np.: viatoll). Drugim składnikiem ceny jest utylizacja i koszt gospodarowania odpadami.

Część odpadów po remontowych poddaje się utylizacji (potocznie mówiąc zniszczeniu, pod tym pojęciem kryje się również składowanie na wysypisku śmieci), a część odpadów jest poddawana recyklingowi. Natomiast aby poddać odpady recyklingowi, najpierw trzeba jest posegregować, a to generuje koszty.

Cena wywozu odpadów po remoncie porównaniu jest większa niż np. wywóz gruzu, ale mniejsza niż np wywóz papy (która jest dużo bardziej kosztowna w utylizacji).

Jak pozbyć się śmieci po remoncie?

Jeśli nie wiesz co zrobić ze śmieciami po remoncie spójrz na opcje przedstawione poniżej.

Pierwsza możliwość, to zamówienie u nas kontenera na śmieci po remoncie. Skontaktuj się z nami, powiedz co i w jakich ilościach znajdzie się w kontenerze, a my podpowiemy jaki rozmiar będzie odpowiedni. Możesz się z nami skontaktować na kilka sposobów.

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Drugi sposób, szczególnie jeśli odpadów jest mało, albo nie ma możliwości podstawienia kontenera to zamówienie worka lub worków na odpady. My jednak tej usługi nie oferujemy.

Warto również zorientować się w lokalnym urzędzie, czy można samodzielnie tego rodzaju odpady dostarczyć na składowisko lub do pszoku (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) za darmo. Zwykle raz na rok albo raz na pół roku gmina daje taką możliwość i przyjmuje takie odpady za darmo lub za niewielką opłatą. Niektóre gminy oferują również raz na jakiś czas (raz na rok albo pół) worek big bag w cenie opłaty śmieciowej.

Czwarta możliwość, dla osób, które mają więcej czasu, to samodzielna segregacja takich odpadów i wywiezienie części we własnym zakresie lub zamówienie mniejszego kontenera na resztę.

wywóz śmieci po remoncie

„Jako właściciel firmy remontowej kontener zamawiałem już nie raz i z czystym sumieniem mogę ich polecić. Mają atrakcyjne ceny i zwykle są na czas.” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Artur R ocenił Redskip na 5