Wywóz papy

Wywóz papy jest jedną z oferowanych przez nas usług. Kontener na papę ma zwykle 5 lub 7m3 w zależności od regionu. Papa jest również odpadem dosyć ciężkim, więc rzadko kiedy praktykuje się podstawianie większych kontenerów na ten typ odpadu.

Kontener na papę można u nas zamówić we wszystkich obsługiwanych przez nas miastach. Zwykle, wystarczy się do nas zgłosić dzień wcześniej, a kontener będzie podstawiony następnego dnia.

Papa jest odpadem innym niż niebezpieczne klasyfikowanym pod kodem 17 03 80 i jest to połączenie nasączonej masą bitumiczną tektury z włókniną i mineralną posypką. Przez to odpad ten jest kłopotliwy w zagospodarowaniu.

Wywóz papy – dlaczego jest droższy niż wywóz innych odpadów?

Tak jak i w przypadku innych kontenerów na koszt podstawienia kontenera składają się następujące rzeczy: transport kontenera (do i od klienta), postój, amortyzacja samochodu, płaca prawocnika, utylizacja.
W przypadku wywozu papy to utylizacja tego odpadu powoduje, że cena wywozu papy jest droższa niż np wywóz gruzu czy wywóz odpadów po remoncie. Dla przykładu w Gdańsku koszt utylizacji papy na składowisku odpadów wynosi 1.047 zł/tona (na dzień 20.09.2014). My natomiast oferujemy cenę prawie o połowę niższą (jeśli chodzi o Gdańsk).
Cena wywozu papy jest bardzo ważna dla osób, które mają w planach remont dachu. Porównując oferty konkretnych firm dekarskich warto zwrócić uwagę czy zawierają wywóz papy.

Jak pozbyć się papy?

Jest kilka sposobów na to aby pozbyć się papy.

Pierwszym z nich jest zamówienie u nas kontenera na papę. Koszt zależy od danego regionu, dlatego najprościej będzie się po prostu z nami skontaktować, aby dowiedzieć się więcej:

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Drugą z opcji, której nie oferujemy jest zamówienie worka na odpady, tzw big baga i poinformowanie firmy, że będzie on przeznaczony na papę.

Trzecią opcją, szczególnie przydatną w przypadku małej ilości tego odpadu jest samodzielne wywiezienie papy na składowisko odpadów. Wystarczy ją spakować w worki (najlepiej nadają się worki na gruz, bo są grube i nie powinny pęknąć przy załadowywaniu papy) wrzucić do bagażnika i pojechać na odpowiednie wysypisko.

Więcej informacji na temat papy znajdziesz na Wikipedii.

wywóz papy

„Sprawdziłem chyba 6 firm i mieli najlepszą cenę.” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Bogdan D ocenił Redskip na 5