Wywóz odpadów budowlanych

Wywóz odpadów budowlanych w kontenerach jest jedną z naszych podstawowych usług, którą świadczymy w 8 miastach Polski. Listę obsługiwanych miejsc sprawdzisz w zakładce lokalizacje.

Kontener na odpady budowlane najczęściej ma 7m3. Można powiedzieć, że jest to taki standard, bowiem ten rozmiar kontenera jest najczęściej zamawiany na budowy. Bywa również, że na odpady budowlane wynajmuje się większy kontener, jednak należy pamiętać, że pomimo większego rozmiaru, nie wolno go bardziej przeciążać. Oba z tych kontenerów są w stanie przyjąć ok 4 tony odpadów.

Odpady z budowy to najczęściej: gruz ceglany, materiały ceramiczne, beton, folie, panele i inne elementy gipsowe, drewno, stal, odpady opakowaniowe, śmieci bytowe (jak np puszki, butelki), gleba i ziemia, styropian (w niewielkich ilościach, w przypadku gdy to będzie sam styropian całość klasyfikuje się jako materiały izolacyjne). Odpady budowlane znajdują się w katalogu odpadów w grupie 17. Taki katalog znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych?

Na cenę kontenera na odpady z budowy, wpływ mają głównie dwa elementy. Pierwszy z nich to transport kontenera do i od klienta (amortyzacja samochodu, amortyzacja kontenera, paliwo, wynagrodzenie kierowcy, inne koszty, np.: viatoll).

Drugi element to koszty utylizacji lub recyklingu. Niektóre z odpadów budowlanych będą poddane utylizacji (np poprzez składowanie na składowisku odpadów), a inne będą przekazane do firm zajmujących się odzyskiem odpadów. Dzięki temu, że część z materiałów trafi do recyklingu cena kontenera na śmieci budowlane jest niższa niż cena kontenera na papę (która jest droga w utylizacji). Niemniej jednak należy tutaj pamiętać, że powstają koszty segregacji odpadów.

Pozostałe elementy, które wpływają na cenę to region i rozmiar kontenera. Zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać konkretną wycenę.

Jak pozbyć się odpadów budowlanych?

Jeśli nie wiesz co zrobić z odpadami budowlanymi, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów.

Pierwsza opcja to wywóz odpadów budowlanych w kontenerze. Ten rodzaj usługi możesz zamówić u nas. Aby się z nami skontaktować, wybierz sposób, który Tobie najbardziej odpowiada.

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Drugi sposób, to zamówienie tzw big baga, czyli worka na odpady. Jest to szczególnie przydatne przy mniejszych ilościach odpadów, bo worki są z reguły dostępne w rozmiarach: 1, 1,5 i 2m3. Nie świadczymy jednak tego typu usług.

Trzeci sposób, to osobiste dostarczenie odpadów do PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych). Jeśli masz czas i chęci możesz samodzielnie posegregować odpady. Być może znajdzie się ktoś chętny aby odebrać od Ciebie gruz jeśli będzie go odpowiednio dużo. Czasami wystarczy przejrzeć lokalne ogłoszenia lub samemu takie ogłoszenie umieścić w jakiś lokalnym serwisie.

wywóz odpadów budowlanych

„Współpracujemy razem już od około 3 miesięcy, nie mamy większych zastrzeżeń.” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Małgorzata K ocenił Redskip na 5