Wywóz materiałów izolacyjnych

Oferujemy wywóz materiałów izolacyjnych o kodzie 17 06 04 (Materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03). Pod kodem 17 06 01 są materiały izolacyjne zawierające azbest, natomiast kod 17 06 03 są to odpady izolacyjne zawierające substancje niebezpieczne. Więcej informacji na temat kodów odpadów znajdziesz w katalogu odpadów.

Wywóz materiałów izolacyjnych może się odbywać w dużych kontenerach, np 10 czy nawet 30m3. Jest to możliwe dzięki małej wadze tych odpadów.

Materiały izolacyjne są to najczęściej: styropian (polistyren spieniony), wata szklana lub wełna mineralna. O ile wata szklana czy wełna mineralna są odpadami głównie wykorzystywanymi w budownictwie, to styropian ma dużo szersze zastosowanie. Poza tym, że często jest stosowany w ociepleniach budynków, to jest bardzo powszechnie stosowany w całym przemyśle. W gastronomii używa się go do produkcji kubków, talerzy, opakowań na wynos. Prawdopodobnie najczęściej styropianu używa się do zabezpieczania przesyłek i produkcji opakowań.

Wywóz styropianu, waty szklanej i wełny mineralnej – skąd się bierze cena.

Cena wywozu wyżej wymienionych odpadów w kontenerze składa się z kilku czynników. Pierwszym z nich jest transport kontenera, czyli podstawienie, postój, odbiór (amortyzacja samochodu, amortyzacja kontenera, paliwo, płaca kierowcy i inne drobne opłaty jak np.: viatoll).

Drugim czynnikiem jest koszt utylizacji danego odpadu. Niektóre odpady są tańsze w utylizacji, a niektóre droższe, np.: wywóz gruzu jest tani, bo można go w prosty sposób wykorzystać do utwardzania dróg, zasypywania dziur itp. O ile styropian można poddawać procesowi odzysku, to jednak warto wiedzieć, że recykling styropianu może być często droższy niż jego produkcja.

Jak pozbyć się styropianu, waty szklanej lub wełny mineralnej.

Pierwszym sposobem jest zamówienie tej usługi u nas. Oferujemy wywóz styropianu, wywóz waty szklanej oraz wywóz wełny mineralnej, jak również innych materiałów izolacyjnych w kontenerach. Kontenery oferujemy w 8 miastach Polski. Aby się z nami skontaktować wybierz sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Druga możliwość, szczególnie jeśli tych odpadów nie jest zbyt dużo, to zamówienie worka na odpady. Najczęściej worki są dostępne w rozmiarach od 1 do 2m3. My na ten moment nie posiadamy ich w ofercie.

Trzeci sposób, umieszczony tutaj oczywiście w ramach żartu znajduje się na zdjęciu poniżej.

wywóz styropianu, wełny mineralnej, wełny szklanej

„Zaskoczyły mnie niskie ceny, z czystym sumieniem mogę polecić.” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Adrian O ocenił Redskip na 5