Wywóz gruzu

Wywóz gruzu w kontenerach jest jedną z naszych podstawowych usług. Ze względu na wagę, na taki rodzaj odpadów najczęściej przeznacza się kontenery o rozmiarze 4, 5 lub 6 m3. Chociaż nie jest to regułą, bo na gruz posiadamy również kontenery o pojemności 12 i 15 m3. Jeszcze większy kontener byłby zbyt ciężki do załadowania na samochód.

Kontener na gruz doskonale sprawdza się zarówno przy małych remontach jak również przy budowach czy przy wyburzeniach. To o czym trzeba koniecznie pamiętać, jest fakt, że zamawiając kontener na gruz, nie mogą znajdować się w nim żadne inne odpady poza gruzem.

Wywóz gruzu w kontenerach jest najczęściej najtańszą opcją jeśli chodzi o kontenery na odpady. Ma na to wpływ tania utylizacja tego odpadu. Tzw. czysty gruz występuje w katalogu odpadów pod kodami: 17 01 01 (odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów), 17 01 02 (gruz ceglany) oraz 17 01 07 (zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż w 17 01 06).
Co mówi nam kod 17 01 06? Są to zmieszane lub wysegregowane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia zawierające substancje niebezpieczne. Kluczowe są tutaj 3 ostatnie słowa.

Tak więc czysty gruz są to odpady z betonu, cegły, bądź ceramiki (np. glazura, kafle) i nic poza tym. Odpady te mogą występować jako zmieszane ze sobą bądź osobno, czyli np sam beton, gruz ceglany bądź ceramiczny.

Do kontenera na gruz nie wrzuca się folii, drewna, styropianu, ani żadnych innych odpadów.

 

Wywóz gruzu – dlaczego jest to najtańszy z kontenerów?

Na koszt wywozu odpadów w kontenerze składają się m.in: koszt podstawienia kontenera, odbiór kontenera, sam kontener, amortyzacja samochodu, płaca pracownika oraz utylizacja odpadu.

Generalnie koszty przy podstawieniu kontenera na odpady po remoncie lub na gruz są bardzo podobne. Różni je natomiast ostatnia pozycja w akapicie powyżej – czyli koszt utylizacji.

Utylizacja gruzu jest bardzo tania w porównaniu z utylizacją odpadów z remontu, budowy lub innych mniej popularnych śmieci. Gruz jest poddawany recyklingowi i dzięki temu, że np się go skruszy, może być powtórnie wykorzystany jako kruszywo budowlane, do podsypania drogi, do wyrównania dróg, do zasypywania dziur w drogach itd.

 

Jak pozbyć się gruzu?

Masz kilka opcji, jedną z nich jest kontener na gruz, które możemy tobie zaoferować. Wywóz gruzu oferujemy w 8 miastach Polski oraz w mniejszych miejscowościach zlokalizowanych wokół tych miast. Aby zamówić pojemnik na gruz możesz skorzystać z poniższych możliwości kontaktu z nami:

  • 801 066 653 – dla telefonów stacjonarnych
  • 22 270 60 50 – dla telefonów komórkowych
  • online – formularz na górze strony

Drugą opcją, której nie ma w naszej ofercie są worki na gruz. Przydadzą się w szczególności przy małych remontach, gdzie nie będzie go zbyt dużo, np. podczas skuwania kafli w łazience, czy kuchni.

Trzecią opcją, szczególnie jeśli mieszkasz poza centrum miasta, może być oddanie gruzu sąsiadowi lub znajomemu, który wykorzysta go, np do utwardzenia sobie podjazdu. Wystarczy wrzucić ogłoszenie na jakiś lokalny portal, być może znajdzie się chętny.

Czwartą z opcji jest zapakowanie gruzu w grube czarne worki i wywiezienie go swoim transportem na lokalne składowisko odpadów. W zależności od gminy, miasto za darmo przyjmuję rocznie z reguły 1 tonę gruzu. Ale proszę jeszcze zorientować się w odpowiednim urzędzie lub bezpośrednio na składowisku o konkretne warunki.

Piąta możliwość, dla osób lub firm, które mają bardzo duże ilości gruzu, najrozsądniejszym wyjściem jest zamówienie koparko ładowarki i ciężarówki, które ten gruz wywiezie. Takie rozwiązanie sprawdza się w miejscach gdzie duża ilość gruzu leży na ziemi i jest możliwa do załadowania bezpośrednio na odpowiedni samochód.


wywóz gruzu

„Dobra obsługa i na czas, będę jeszcze korzystał” Redskip opinie o wywozie gruzu, odpadów, nieczystości i śmieci Bartek L ocenił Redskip na 5