Wywóz odpadów budowlanych Wrocław

Specjalizujemy się w wywozie odpadów budowlanych, gruzu oraz innych materiałów wielkogabarytowych. Nasze usługi przydadzą się podczas każdego remontu lub modernizacji, więc jeżeli szukacie Państwo tego typu wykonawcy to zapraszamy do kontaktu. Nasze kontenery dostępne są nie tylko we Wrocławiu, ale również okolicznych miejscowościach.

Jak pozbyć się odpadów budowlanych lub śmieci po remoncie we Wrocławiu?

Wybierz preferowaną formę kontaktu.

ico_tel

801 066 653

Nr kontaktowy dla telefonów stacjonarnych

71 758 00 67

Nr kontaktowy dla telefonów komórkowych

Online

Prosty formularz na górze strony

Co to są odpady budowlane lub po remontowe?

Jak sama nazwa wskazuje – odpady te powstają na skutek przeprowadzania prac remontowych, budowlanych lub modernizacyjnych. Zaliczają się również do nich śmieci związane z ocieplaniem budynków, czyli głównie styropian oraz wełna (jednak gdy kontener jest wypełniony samą wełną jego cena może być wyższa niż za odpady zmieszane budowlane). Kolejnym źródłem wielu odpadów są wyburzenia ścian oraz innych konstrukcji – efektem jest wiele kilogramów gruzu.
Odpady budowlane oraz remontowe to oczywiście nie tylko gruz. Częstym materiałem odpadowym są wszelkie elementy instalacji domowych – szczególnie rury po instalacji grzewczej lub wodnej, ale również przewody elektryczne lub elementy odbiorcze, jak grzejniki. Kolejnym odpadem są typowe śmieci, które po prostu są materiałami ubocznymi – zerwane tapety, folie malarskie, pudła po farbie, zużyte narzędzia, skrawki płytek oraz inne, drobne odpady. Podczas remontów właśnie tego typu materiałów potrafi być najwięcej. Wiele osób wyrzuca również całe ramy okienne oraz elementy armatury mieszkania. Warto wiedzieć, że odpadów zawsze jest więcej, niż przypuszcza inwestor, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni kontener do wywozu tych materiałów.

wywoz-odpadow-budowlanych-Wrocław

Jaki kod mają odpady budowlane? Odpady z budowy lub remontów w katalogu odpadów występują pod następującymi kodami:

  • 17 01 01 – odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów np. posadzki betonowe, beton;
  • 17 01 02 – gruz ceglany np. cegły, pustaki, cement;
  • 17 01 03 – odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia np. wanny, zlewy, płytki ceramiczne;
  • 17 01 80 – usunięte tynki, tapety, okleiny itp.;
  • 17 02 01 – drewno np. belki, konstrukcje drewniane, deski, boazeria, panele, drzwi;
  • 17 02 02 – szkło np. szyby;
  • 17 02 03 – tworzywa sztuczne np. rynny z PCV, rury wodociągowe i kanalizacyjne, ramy okienne z PCV;
  • 17 05 04 – gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03;
  • 17 06 04 – materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03.

Kontener na odpady budowlane i remontowe we Wrocławiu i okolicach

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wynajęciem kontenera na odpady remontowe lub budowlane we Wrocławiu to warto wiedzieć o kilku rzeczach. Odpady takie mogą być mieszane, czyli nie trzeba ich sortować. Można wrzucać zarówno gruz, jak i wszelkie śmieci – wszystko w jedno miejsce. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i przyspieszające prace.
We Wrocławiu oraz okolicach mamy dostępne kontenery różnych rozmiarów, chociaż głównie oferujemy te o pojemności 5 i 7 m3. W razie problemu z doborem odpowiedniej wielkości kontenera prosimy o kontakt. Na pewno pomożemy.

Aby zamówić wywóz odpadów budowlanych czy śmieci po remoncie w Warszawie skontaktuj się z nami pod numerem: 71 758 00 67