Wywóz gruzu Wrocław

Planujesz remont i szukasz firmy, która zajmują się wywozem gruzu we Wrocławiu? To właśnie robimy i do tego mamy atrakcyjne ceny! Oferujemy kompleksowe rozwiązania w tej dziedzinie – podstawiamy kontener, a po skończonej pracy wywozimy odpady. Szybko i sprawnie.

Jak pozbyć się gruzu we Wrocławiu z Redskip?

Wybierz odpowiedni wariant i skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

ico_tel

801 066 653

Nr kontaktowy dla telefonów stacjonarnych

71 758 00 67

Nr kontaktowy dla telefonów komórkowych

Online

Prosty formularz na górze strony

Wywóz gruzu Wrocław – co to jest czysty gruz?

Wywóz gruzu to stosunkowo tania usługa w porównaniu z wywozem innych śmieci. Niski koszt związany jest z tym, że odpad ten może zostać poddany recyklingowi, dzięki czemu może zostać wykorzystany ponownie. Cenę może zmniejszyć jeszcze bardziej jeżeli do kontenera wrzucimy tylko czysty gruz bez domieszek. W tej sytuacji nie trzeba sortować odpadu, więc koszt jest niższy. Jak widać tego odpadu można się tanio pozbyć, bo już od 250 zł, więc nie jest to już problemem przy wszelkich pracach remontowych lub budowlanych.
Poza czystym gruzem zajmujemy się również odpadami zmieszanymi, którym jest gruz zanieczyszczony lub zmieszany z innymi odpadami. Jest to najczęstszy materiał pozostały po pracach rozbiórkowych oraz remontowych.
Czym jest czysty gruz? Odpadem tym są wszelkie cegły, bloczki betonowe oraz pustaki. Materiały takie są bardzo częste w przypadku wyburzeń ścian lub całych konstrukcji, ale również przy budowach – jako pozostałe skrawki materiału. Gruzem jest również ceramika, nawet w całości. Oznacza to, że kompletna muszla klozetowa również jest tym rodzajem odpadu. Czysty gruz oznacza, że w kontenerze nie znajdują się żadne inne nieczystości, również inne gatunki odpadów takie jak folie, styropian czy wełna. Jeżeli interesujesz się możliwością wywozu odpadów to również warto wiedzieć jaki kod odpadu ma czysty gruz. Ogółem, czyste odpady to pierwsze 3 pozycje z wymienionych poniżej. Cena wywozu gruzu jest taka sama jak cena transportu ziemi czy kamieni, więc dodaliśmy jeszcze dodatkowe kody.

  • 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów
  • 17 01 02 Gruz ceglany
  • 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (pod warunkiem, że nie będzie tam innych typów odpadów)
  • 19 12 09 Minerały (np. piasek, kamienie)
  • 20 02 02 Gleba i ziemia, w tym kamienie

Kontener na gruz Wrocław

Redskip proponuje kontenery w dwóch rozmiarach, które idealnie sprawdzą się przy różnych pracach remontowych oraz budowlanych. Dzięki temu nasi klienci mogą wybrać odpowiedni zbiornik do konkretnego typu prac. Trzy rozmiary kontenerów na gruz we Wrocławiu to pojemnik 2m3 , 3,5m3,oraz 7m3. Pierwszy przyda się przy średniej ilości gruzu, który najczęściej jest odpadem podczas prac remontowych oraz modernizacyjnych. Większy rozmiar sprawdzi się przy pracach budowlanych i rozbiórkowych. Kontenery dostępne są nie tylko we Wrocławiu, ale również innych, okolicznych miastach. Warto również wiedzieć, że zbiorniki te mogą być stosowane do usuwania ziemi oraz wywozu ciężkich odpadów oraz mebli. Kontener na gruz zwykle podstawiamy następnego dnia, ale jest możliwość ekspresowej realizacji usługi tego samego dnia.

Jak wygląda recykling gruzu?

wywóz gruzu Wrocław… i co się z nim później dzieje? Proces recyklingu składa się z wielu etapów, ale warto przybliżyć najważniejsze z nich. Przede wszystkim gruz mieszany musi najpierw zostać przesortowany. Proces ten ma na celu oddzielenie gruzu od innych materiałów. Etap ten jest pomijany w przypadku czystego gruzu – stąd niższa cena wywozu takiego odpadu. Następie materiał musi zostać skruszony przy pomocy profesjonalnych maszyn. Drobno zmielony odpad może zostać ponownie wykorzystany – chętnie jest stosowany w pracach budowlanych oraz przy budowie dróg.

 Aby pozbyć się gruzu we Wrocławiu skontaktuj się z nami: 71 758 00 67