Wywóz gruzu Łódź

Jeżeli trafiłeś na tę stronę to oznacza, że prawdopodobnie szukasz firmy zajmującej się wywozem gruzu w Łodzi. Oferujemy kompleksowe rozwiązania w tym zakresie – od podstawienia kontenera aż po wywóz odpadów – bez względu na ilość gruzu.

Jak pozbyć się gruzu w Łodzi z firmą Redskip?

Wystarczy się z nami skontaktować, aby uzyskać wycenę oraz złożyć zamówienie.

ico_tel

801 066 653

Nr kontaktowy dla telefonów stacjonarnych

42 942 02 90

Nr kontaktowy dla telefonów komórkowych

Online

Prosty formularz na górze strony

Wywóz gruzu Łódź – co to jest czysty gruz?

Wywóz gruzu to usługa tańsza niż wywóz odpadów po remoncie, która obok wywozu ziemi, jest jedną z najczęstszych, jeżeli chodzi o usuwanie odpadów. Niska cena jest możliwa z powodu poddawania gruzu recyklingowi, czyli przetwarzania go w celu ponownego wykorzystania. Odpad w postaci czystego gruzu nie musi być sortowany, więc wywóz może być jeszcze tańszy.
Również gruz zanieczyszczony lub zmieszany z innymi odpadami należy do zakresu naszej oferty (ale klasyfikowany jest wtedy jako odpady budowlane/po remoncie). Do takich odpadów zaliczamy wszystkie, w których występują różne domieszki np.: styropiany, płyty karton-gips oraz inne. Często są to pozostałe materiały po wykonaniu remontu lub przeprowadzaniu różnych prac budowlanych.
Czysty gruz to różne materiały bez dodatkowych odpadów – głównie gruz ceglany, odpady betonu, również ceramika oraz gruz betonowy. Oczywiście nie trzeba ich sortować. W kontenerze mogą znaleźć się odpady każdego typu, ważne jest jedynie, aby nie znalazły się tam materiały pośrednie. Również całe elementy ceramiczne jak umywalki czy toalety zaliczają się do gruzu czystego.
Wiele osób nie wie jaki kod odpadu ma czysty gruz – w związku z tym podajemy poniższej kompletną listę. Odpad ten to pierwsze 3 z wymienionych pozycji, jednak podaliśmy również dodatkowe kody.

  • 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów
  • 17 01 02 Gruz ceglany
  • 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (pod warunkiem, że nie będzie tam innych typów odpadów)
  • 19 12 09 Minerały (np. piasek, kamienie)
  • 20 02 02 Gleba i ziemia, w tym kamienie

Kontener na gruz Łódź

Naszym klientom proponujemy dwa rozmiary kontenerów na gruz w Łodzi. Pierwszy z nich o pojemności 5m3, a drugi o pojemności 7m3. Oba sprawdzą się doskonale przy różnych typach prac oraz typowych ilościach gruzu. Kontenery te mogą być również stosowane do wywozu ziemi oraz innych odpadów. Kontener na gruz zwykle podstawiamy następnego dnia, ale jest możliwość ekspresowej realizacji usługi tego samego dnia.

Jak wygląda recykling gruzu?

wywóz gruzu łódź… i co się z nim później dzieje? Proces ten ma na celu ponowne przetworzenie odpadów, aby można było z nich skorzystać ponownie. Gruz zanieczyszczony jest najpierw przesiewany – w tym etapie oddziela się odpady od innych nieczystości. W efekcie otrzymujemy czysty gruz. Kolejnym etapem jest skruszenie całości przy pomocy specjalnych urządzeń, dzięki czemu otrzymuje się kruszywo. Gruz w takiej postaci może być ponownie wykorzystany. W zależności od grubości ziaren może być stosowany np.: przy budowie dróg.

 

Aby pozbyć się gruzu w Łodzi skontaktuj się z nami: 42 942 02 90