Wywóz gruzu Kraków

Szukasz firmy, która zajmuje się wywozem gruzu w Krakowie? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu. Pomożemy Tobie pozbyć się gruzu nie zależnie od tego czy jest go mało, czy dużo.

Jak pozbyć się gruzu z Redskip?

Wystarczy się z nami skontaktować, aby uzyskać wycenę oraz złożyć zamówienie. 

ico_tel

801 066 653

Nr kontaktowy dla telefonów stacjonarnych

12 312 02 09

Nr kontaktowy dla telefonów komórkowych

Online

Prosty formularz na górze strony

Wywóz gruzu Kraków – co to jest czysty gruz?

Wywóz gruzu, obok wywozu ziemi w kontenerach jest jedną z najtańszych usług. Jest to związane z tym, że jest to odpad w całości poddawany recyklingowi. Poza tym jeśli kontener jest wypełniony czystym gruzem odpady nie wymagają sortowania, co zmniejsza koszty (a tym samym cenę). Poza czystym gruzem wywozimy również gruz zanieczyszczony lub zmieszany z innymi odpadami. Zwykle są to materiały po remoncie lub odpady budowlane. Czysty gruz to: gruz ceglany, odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów oraz ceramika. W kontenerze na czysty gruz odpady np. gruz ceglany może być zmieszany z gruzem betonowym czy ceramicznym. Mogą być również zmieszane wszystkie 3 rodzaje gruzu (cegła, beton, ceramika), ale bez żadnych innych odpadów, jak na przykład kleje, płyty karton gips itp. Elementy takie jak umywalka czy toaleta wykonane z ceramiki to również gruz. Jaki kod odpadu ma czysty gruz? Generalnie rzecz biorąc, czysty gruz to pierwsze 3 pozycje z wymienionych poniżej. Jednak ze względu na to, że cena wywozu gruzu jest taka sama jak cena wywozu ziemi podaliśmy jeszcze dwa dodatkowe kody.

  • 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów
  • 17 01 02 Gruz ceglany
  • 17 01 07 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 (pod warunkiem, że nie będzie tam innych typów odpadów)
  • 19 12 09 Minerały (np. piasek, kamienie)
  • 20 02 02 Gleba i ziemia, w tym kamienie

Kontener na gruz Kraków

Posiadamy dwa rozmiary kontenerów na gruz w Krakowie. Pierwszy z nich mniejszy ma 6m3, a drugi to 12m3. Oba obsługują całe miasto oraz okoliczne miejscowości. Te same kontenery są używane do wywozu ziemie i innych ciężkich odpadów. Kontener na gruz zwykle podstawiamy następnego dnia, ale jest możliwość ekspresowej realizacji usługi tego samego dnia

Jak wygląda recykling gruzu?

wywóz gruzu Kraków… i co się z nim później dzieje? Proces odzysku składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to przesiewanie, podczas którego usuwane są z niego wszelkie zabrudzenia (jak np. drewno czy tworzywa sztuczne). Po tym etapie otrzymuje się czysty gruz (etap ten występuje tylko w przypadku jeśli gruz jest zanieczyszczony). Kolejnym krokiem jest kruszenie, do którego stosuje się tzw. kruszarki.  Po kruszeniu otrzymujemy materiał, który możemy zmieniać na kruszywa o różnych rozmiarach. W zależności od rozmiaru znajduje on różne zastosowania, np przy budowie dróg.

 Aby zamówić wywóz gruzu w Krakowie skontaktuj się z nami: 12 312-02-09

Redskip Kraków
ul. Świętego Filipa 23/4, Kraków 31-150, 12 312 02 09, krakow@redskip.pl